Nowoczesne i wygodne kajaki to nasza wizytówka. Dysponujemy sprzętem posiadającym niezbędne atesty bezpieczeństwa. Wykonane są z wytrzymałego polietylenu odpornego na zniszczenie oraz przedziurawienie podczas spływu. Kajaki posiadają bardzo wygodne siedziska z oparciem i uchwyty do przenoszenia. Pływanie tymi kajakami to sama przyjemność !!!

Kajak RTM BRIO

W swoim wyposażeniu posiadamy nowe czerwone kajki marki ROTOMOD RTM renomowanej francuskiej firmy. Są to kajaki rekreacyjno-turystyczne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kajakarzy. Ze względu na swą trwałość cenione są zarówno przez odbiorców indywidualnych jak i wypożyczalnie.

Posiadają bardzo wygodnie siedzenia zapewniające duży komfort nawet podczas całodziennej wyprawy. Dodatkowo posiadają siedzenie dla dziecka umiejscowione po środku dzięki czemu możliwy jest spływ również dla rodzin.

Orinoko II

Dla osób ceniących adrenalinę możemy zaproponować kajak Orinoko II, który nie posiada burt, jest odkryty a spływ nim to sama przyjemność:)

Jest to polietylenowy kajak sit on top. Jest to kajak rodzinny dla dwóch dorosłych z miejscem dla dziecka. W wyposażeniu kajaka znajdują się dwa oparcie Lux Seat, dwa wiosła Superior( opcjonalnie jedno lub dwuczęściowe) oraz cztery wewnętrzne uchwyty na wędki. Dzięki tym uchwytom i dużej stabilności Orinoko II może być używany do połowy ryb. W dnie kajaka jest 8 otworów odpływowych (z korkami w zestawie), które zapewniają bezpieczeństwo podczas pływania na fali. Tandem ten ma dwa hermetycznie zamykane 8 calowe luki bagażowe, rączki do przenoszenia : po dwie rufa-dziób i po bokach kajaka. Rączki boczne posiadają tzw „paddle park”- miejsce do mocowania wiosła. Dodatkowo wędkarze znajdą w tym kajaku dwa specjalne miejsca do zamontowanie uchwytów zewnętrznych (holderów) na wędki lub uchwytów do echosondy. Orinoko II to stabilny i bezpieczny kajak do rekreacji i wędkowania zarówno po rzekach jak i jeziorach i morskich wodach przybrzeżnych.

Kajaki Sprinter Rotecko wersja limitowana

Świeżo zakupione kajaki w dość niecodziennym kolorze jak flaga naszego Państwa biało czerwone.

 Są to kajaki turystyczne Polskiej firmy Roteko. Kajaki stworzone z polietylenu LD.  Posiadają bardzo wygodne składane siedziska. Dziób wystający ponad linię wody,  pozwalający to na pokonywanie licznych przeszkód. Wysokie brzegi chronią przed dostaniem się do niego wody. Sprinter został również precyzyjnie wyprofilowany, by można było nim łatwo sterować i utrzymywać właściwy kierunek płynięcia.

Jego uniwersalna konstrukcja oraz możliwość wykorzystania zarówno na krętych, wąskich rzekach jak i na spokojnych wodach jeziora powoduje, że kajak ten ma szerokie grono oddanych użytkowników.

Polecane są zarówno dla osób zaawansowanych, jak również mniej doświadczonych pływaków.

Wiosła  Borel senior

Wiosła lekkie aluminiowe, wytrzymałe francuskiej firmy Egalis z łopatką wykonaną z FIBRYLONU (mieszanka polipropylenu z włóknem szklanym). Drążek aluminiowy, wzmocniony o średnicy 30mm. W 2017 roku łopatka wiosła Twin została nieco zmodyfikowana. Lekkie zwężenie końcówki spowodowało, że wiosło jest lżejsze a wiosłowanie bardziej efektywne.

Kamizelki Standard

Kamizelki w rozmiarach s-xxl oraz small baby, które są zgodne z przepisami Dyrektywy Rady *(/686?EWG wprowadzonej w Polsce na mocy ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z późniejszymi zmianami ( Dz.U.nr 166, poz1360) oraz Polskimi normom, transportującymi normy zharmonizowane PN-EN ISO 12402-5:2007, PN-EN ISP 12402-7; 2008 dla środków ochrony indywidualnej,. Kamizelki są identyczne ze środkami ochrony indywidualnej będącym przedmiotem Świadectwa oceny typu WEnr CW/PPE/2014/2014 z dnia 05.11.2013 roku wydanego przez jednostkę  notyfikowaną – POLSKI REJESTR STATKÓW S.A. AL. –0e889qrwJózefa Hallera 126, 80-416 Gdańsk – nr identyfikacyjny 1463